Elektronikai eszközeink környezeti és társadalmi hatásai

e-Figyelő

Konfliktusos ásványok: koltán

2018. február 14. - fidusz

Elektronikai eszközeink többségéhez a gyártók olyan nyersanyagokat is használnak, amelyek bányászatát Afrikában háború, kínzás, gyerekmunka és a természet tönkretétele kíséri. Azt egyik ilyen anyag a tantál, amelyet a tantalit ércből állítanak elő. A világ tantalit bányászatának jelentős része a…

Tovább

A csillagok halálától a mobiltelefonokig

Az elektronikai eszközök egyik legértékesebb alapanyaga az arany. Kitermelésének napjainkban legelterjedtebb módszerei nem igazán nevezhetőek környezetbarát technológiának. Nem véletlen, hogy hazánkban is sokan emlékeznek még a 18 évvel ezelőtt történt nagybányai ciánszennyezésre, ahogy az sem, hogy…

Tovább

Nem ezt ígérték

Az elektronikai kütyük (okostelefonok, tabletek, számítógépek) első ránézésre tiszta terméknek számítanak: nem füstölnek mint a dízel járművek vagy a szén alapú hőerőművek (ha eltekintünk néhány problémás, kigyulladó mobiltelefontól). Ha viszont kicsit jobban utánajárunk, akkor kiderül, hogy…

Tovább

Az elektronikai cuccok teljes élete

Az elektronikai és informatikai eszközeink (okostelefonok, tabletek, noteszgépek) élete nem akkor kezdődik, amikor megvásároljuk vagy ajándékba kapjuk, s nem ér véget akkor, amikor megunjuk vagy újra cseréljük őket. Egy-egy ilyen termék teljes életútja a legyártásáshoz és hozzá felhasznált…

Tovább

e-Figyelő: országos környezeti nevelési vetélkedőt indítunk - még lehet jelentkezni

A Fenntarthatóság Felé Egyesület szakmai partnerével, a Magyar Természetvédők Szövetségével közösen e-Figyelő címmel országos 3 fordulós vetélkedőt hirdet 14-19 éves középiskolás diákok számára. A vetélkedő 2018. február 12-tól 2018. május végéig tart. A vetélkedő élő döntőjébe bekerült 10 csapat…

Tovább
süti beállítások módosítása